POULIČNÉ GANGY V OUTLAW CITY:

tumblr_pku99m6Tb21w0oo7z_640.jpg

GANG

Je uzavretá skupina osôb páchajúca zločineckú činnosť. Členovia gangu sú silne organizovaná a solidárna skupina s konfliktným postojom voči spoločnosti prerastajúcim v kriminálne správanie. Gang môže pozostávať z priateľov alebo dokonca z rodinných prílušníkov, ktorý si uplatňuje kontrolu nad územím vo svojej komunite. Členovia sa do konfliktov zapájajú násilným a nezákonným správaním. Členovia sa zvyčajne nazývajú „gangster“ alebo „gauner.“ Gang býva stabilné zoskupenie, s vysokou organizovanosťou, vymedzení úloh, autokratickým vodcom. Gang sa vyznačuje sociálnou deviáciou v správaní. Skupinová väzba býva zdôraznená spoločnými symbolmi .  Zaoberajú sa predajom drog, organizujú prostitúciu, pašovanie a iné výnosné a nezákonné činnosti.

Medzi najznámejší pouličný gang v Outlaw City patrí „Red Tears“ – členovia Red Tears sú charakteristický červenými prvkami na oblečení, či šatkami. Vo väčšine afroamerický členovia. Po vstupe členovia, okrem zbrane, dostanú na predlaktie tetovanie v tvare červenej kvapky, ktorá ma cez seba iniciály R.T. Hood Red Tears gangu sa nachádza v časti Wilton na White Cactus Lane odkiaľ riadia celú štvrť.

gang_logo 2.png
červená šatôčka.png
gang_logo.png
zelená šatôčka.png

Druhým najväčším gangom sú „Las Serpientes,“ do tohto gangu vstupujú len jedinci s mexickým pôvodom. Medzi sebou sa dorozumievajú latinsko-americkou španielčinou. Las Serpientes sú známi práve ich temperamentom, konflikty riešia impulzívnymi činmi, väčšinou vypálením, či zabitím nepriateľa. Členovia gangu sú charakteristický zeleným kúskom oblečenia, šatkou alebo šiltovkou – okrem zelenej farby ich poznávacím znakom je tetovanie hada alebo haďou kožou vytetovanou na krku. Niektorí členovia si dávajú potetovať aj tvár tzv. „face tattoo.“ Ich územím je štvrť Exira a ulice Lower River Street & Del Monte Circle Messa.

V rámci Red Tears a Las Serpientes existujú ešte dva menšie gangy, ktoré sa nachádzajú  roztrúsené po Outlaw city, jeden sa nachádza v časti Rimbrook pod názvom „The Cobras“ – členovia tohto gangu sú tvorený predovšetkým odpadlíkmi spoločnosti ako sú drogovo závislí, vreckový zlodeji a chudobnejší obyvatelia štvtí. Nosia čierne oblečenie s potlačou zlatej kobry, ich tváre zdobia piercingy a muži sú často vyholený. Druhý gang sa nachádza v časti Litstroke pod názvom „The Void“ – členovia gangu sú írskeho pôvodu. Konflikty riešia z očí do očí a hlavne ručne stručne. Charakteristický sú svojimi baretkami, oblekovými vestami a nohavicami, dlhými kabátmi a mokasínami.

čierna šatôčka.png
hnedá šatôčka.png