GANG

Je uzavretá skupina osôb páchajúca zločineckú činnosť, ktorá vznikla v polovici 19. storočia. Členovia gangu sú silne organizovaná a solidárna skupina s konfliktným postojom voči spoločnosti prerastajúcim v asociálne, až kriminálne správanie. Gang môže pozostávať z priateľov alebo dokonca z rodinných prílušníkov, ktorý si uplatňuje kontrolu nad územím vo svojej komunite. Členovia sa do konfliktov zapájajú násilným a nezákonným správaním. Väčšina členov je nazývaná tzv. „jumped in.“ (zasvätení členovia), ak chce nazasvätený člen patriť do gangu musí svoju vernosť preukázať spáchaním trestného činu, väčšinou ide o krádež alebo násilie. Členovia sa zvyčajne nazývajú „gangster“ alebo „gauner.“ Gang býva stabilné zoskupenie, s vysokou organizovanosťou, vymedzení úloh, autokratickým vodcom, značným stupňom kohézie a relatívne dlhým trvaním. Gang koná často v rozpore s pravidlami konvenčnej spoločnosti, vyznačuje sa sociálnou deviáciou v správaní. Skupinová väzba býva zdôraznená spoločnými symbolmi a pod. a výzorovými výstrednosťami. Gang máva vlastnú subkultúru, tradíciu a morálku a máva svoj vlastný operačný priestor. prevažne tvorené prisťahovalcami, často rovnakého pôvodu. Zaoberajú sa predajom drog, organizujú prostitúciu, pašovanie a iné výnosné a nezákonné činnosti.

POULIČNÉ GANGY V OUTLAW CITY:

Medzi najznámejší pouličný gang v Outlaw City patrí „Red Tears“ – členovia Red Tears sú charakteristický červenými prvkami na oblečení, či šatkami. Vo väčšine afroamerický členovia. Po vstupe členovia, okrem zbrane, dostanú na predlaktie tetovanie v tvare červenej kvapky, ktorá ma cez seba iniciály R.T. Hood Red Tears gangu sa nachádza v časti Wilton na White Cactus Lane odkiaľ riadia celú štvrť.

Druhým najväčším gangom sú „Las Serpientes,“ do tohto gangu vstupujú len jedinci s mexickým pôvodom. Medzi sebou sa dorozumievajú latinsko-americkou španielčinou. Las Serpientes sú známi práve ich temperamentom, konflikty riešia impulzívnymi činmi, väčšinou vypálením, či zabitím nepriateľa. Členovia gangu sú charakteristický zeleným kúskom oblečenia, šatkou alebo šiltovkou – okrem zelenej farby ich poznávacím znakom je tetovanie hada alebo haďou kožou vytetovanou na krku. Niektorí členovia si dávajú potetovať aj tvár tzv. „face tattoo.“ Ich územím je štvrť Exira a ulice Lower River Street & Del Monte Circle Messa.

V rámci Red Tears a Las Serpientes existujú ešte dva menšie gangy, ktoré sa nachádzajú  roztrúsené po Outlaw city, jeden sa nachádza v časti Rimbrook pod názvom „The Cobras“ – členovia tohto gangu sú tvorený predovšetkým odpadlíkmi spoločnosti ako sú drogovo závislí, vreckový zlodeji a chudobnejší obyvatelia štvtí. Nosia čierne oblečenie s potlačou zlatej kobry, ich tváre zdobia piercingy a muži sú často vyholený. Druhý gang sa nachádza v časti Litstroke pod názvom „The Void“ – členovia gangu sú írskeho pôvodu. Konflikty riešia z očí do očí a hlavne ručne stručne. Charakteristický sú svojimi baretkami, oblekovými vestami a nohavicami, dlhými kabátmi a mokasínami.

   © Outlaw City RPG  2020 - 2021

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now